Byt Poltár

Banskobystrický kraj, okres Poltár, mesto Poltár

Nehnuteľnosť

Navrhovateľ dražby: Slovenská sporiteľňa, a.s.
Dražobník: HeyPay s.r.o.
Naša značka: HP082/20
Znalecká hodnota: 26 000 
Popis: Byt č.13 v bytovom dome č.s.577 na p.č.KN 2095

Vzhľadom na skutočnosť, že predmetná nehnuteľnosť nebola sprístupnená, ohodnotenie predmetu dražby bolo vykonané v zmysle § 12 ods. 3 zákona č. 527/2002 o dobrovoľných dražbách, v znení neskorších predpisov („ohodnotenie možno vykonať z dostupných údajov, ktoré má dražobník k dispozícii"). Predmet dražby nebol sprístupnený. Nebolo možné preskúmať aktuálny stavebnotechnický a vizuálny stav, ako aj údržbu predmetu dražby. Z tohto dôvodu je popis a stav predmetu dražby uvádzaný ako predpokladaný. Technický stav predmetu dražby znalec určil na základe dostupných údajov.

POPIS DOMU
Základy sú betónové s izoláciou proti zemnej vlhkosti. Sú v štandardnom vyhotovení. Stavba je panelová montovaná, zvonku zateplená na všetkých stenách. Vnútorné nosné steny sú železobetónové.
Objekt - bytový dom je osadený na rovinatom teréne na parc. č. 2095, k.ú. Polátr, obec Polát. Situovaný je v komplexnej zástavbe bytových domov a budov občianskej vybavenosti, v lokalite stredného dopytu v porovnaní s ponukou vhodnej na bývanie. V danej lokalite je možnosť napojenia na všetky inžinierske siete. Bytový dom je v užívaní od roku 1975.

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE A TECHNICKÝ POPIS:
Panelový bytový dom je riešený ako nepodpivničený s deviatimi nadzemnými podlažiami. Polohu objektu vzhľadom ku komunikačným a dopravným väzbám posudzujem ako vhodnú, s pravidelným spojením na autobus. Infraštruktúra pozemku je kompletná, pozemok je vo vlastníctve užívateľov, vlastníkov bytov. Orientácia čelnej strany objektu - vstup do objektu je na juh. Jedná sa o samostatne stojaci panelový bytový dom. Objekt je prekrytý plochou strechou. Objekt je napojený na rozvod studenej vody, elektriny, zemného plynu a kanalizácie. Bytový dom je po rekonštrukcii - zateplenie bytového domu, nové plastové výplne otvorov - plastové okná  a vchodové dvere plastové.
Uvedená bytová jednotka sa nachádza na 5. poschodí - VI. NP. Pozostáva z dvoch obytných miestností, kuchyne, predsiene, kúpeľne s WC a pivnice.
Evidovaná podlahová plocha je 59,08 m2. Bytový dom je panelový, preto základná životnosť je stanovená na 80 rokov. Vzhľadom na vykonanú rekonštrukciu bytového domu bola životnosť upravená na 100 rokov.

POPIS BYTU
Vnútorná úprava povrchov v byte je stierková faebná v nadštandardnom vyhotovení. Vnútorné keramické obklady sú nové v kuchyni pri kuchynskom šporáku, dreze a za celou kuchynskou linkou aj v kúpeľni s obkladom stien po strop s obkladom sprchového kúta a ori splachovanom záchode. Bytové jadro je zrekoštruované murované v nadštandardnom vyhotevení. V kúpeľni a v kuchyni sú nové zariaďovacie predmety (nový COMBI záchod, umývadlo s páčkovou vodovodnou batériou, nový sprchovací kút s páčkovou sprchovacou batériou, nová kuchynská linka s keramickým drezom a páčkovou vodovodnou batériou, nový šporák s digestorom, stavená umývačka riadu). Dvere v byte sú nové drevené s obloženými zárubňami,v nadštandardnom vyhotovení. Podlahy v obytných miestnostiach a v predsieni, kuchyni a v kuchynskom kúte sú plávajúce laminátové, v kúpeľni s WC sú nové keramické dlažby. Vykurovanie je ústredné teplovodné s novým panelovými radiátormi z centrálnej kotolne sídliska. Elektroinštalácia je svetelná a motorická s automatickým istením v byte. Vnútrné rozvody studenej a teplej vody sú nové plastové a kanalizácia je z rúr plastových. Ohrev vody je centrálny v centrálnej kotolne sídliska. Kuchyňa je vybevená novou kuchynskou linkou na báze dreva dĺžky 250 cm s nadštandardnými zariaďovacími predmetmi. Byt je vybevený tiež domácim telefónom, vnútornými žalúziami na oknách a televíznym rozvodom pod omietkou. Je udržiavaný, kompletne zrekonštruovaný, vo veľmi dobrom technickom stave, v nadštandardnom vyhotovení.

V zmysle zákona č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, v znení neskorších právnych predpisov:
spoločnými časťami domu sú: časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie,
spoločnými zariadeniami domu sú:  zariadenia, ktoré sú určené na spoločné užívanie a slúžia výlučne tomuto domu, a to aj v prípade, ak sú umiestnené mimo domu. Takýmito zariadeniami sú najmä výťahy, práčovne a kotolne vrátane technologického zariadenia, sušiarne, kočíkarne, spoločné televízne antény, bleskozvody, komíny, vodovodné, teplonosné, kanalizačné, elektrické, telefónne a plynové prípojky.

zobraziť viac
Umiestnenie nehnuteľnosti:

DRAŽBA

Termín dražby: 1.6.2021 11:30
Miesto dražby: Kongresová Sála I. DIXON Resort Congress Hotel & Aqualand, Švermova 32,974 04 Banská Bystrica, okres Banská Bystrica, Banskobystrický kraj.
Obhliadka 1: 14.5.2021 12:00
Obhliadka 2: 28.5.2021 12:00
Najnižšie podanie: 23 400 
Dražobná zábezpeka: 4 000 
Variabilný symbol: 8220
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0051 7245 4909
Dokumenty na stiahnutie: List vlastníctva
Znalecký posudok
Oznámenie

KONTAKTY

Kontaktná osoba: Bela Dominika
Telefón: 0911 833 869
E-mail: bela@heypay.sk

MÁM ZÁUJEM


    PRIPOMÍNAJTE MI

    Chcete byť upozornení deň vopred o konaní obhliadky, alebo samotnej dražby? Nechajte nám email a upozorníme vás. Nebojte sa, nebudeme vás spamovať.

    Prihlásiť/Registrovať sa