Rodinný dom Kostolište

Bratislavský kraj, okres Malacky, mesto Kostolište

Nehnuteľnosť

Navrhovateľ dražby: Slovenská sporiteľňa, a.s.
Dražobník: HeyPay s.r.o.
Naša značka: HP081/20
Znalecká hodnota: 210 000 
Popis: Dražba - rodinný dom súpisné č. 153, v obci Kostolište. K domu prislúchajú pozemky parcelné č. 2601/3, parcelné č. 2601/4, parcelné č. 2601/11 o celkovej výmere 489 m2.
Rodinný dom súp.č. 153 je samostatne stojací objekt, postavený na rovinatom pozemku parc.č. 2601/11 v obci Kostolište, okres Malacky, v okrajovej časti smerom na obec Gajary. Pozostáva z jedného nadzemných podlažia, podkrovia a bez podpivničenia, zastrešený valbovou strechou s vikiermi. Z príjazdovej ulice je napojený na verejný rozvod kanalizácie, elektriny, plynu a vody. Viac ako polovica podlahovej plochy domu je určená na rodinné bývanie - dom obsahuje jednu samostatnú bytovú jednotku, preto stavbu ohodnocujem ako rodinný dom, ktorý spĺňa podmienky Stavebného zákona.
Dispozičné riešenie: Hlavný vstup do domu je z dvora z J-V strany. 1.NP pozostáva - zádverie, predsieň, obývacia miestnosť, izba, kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa spolu s WC, komora, kotolňa - práčovňa. So samostatným vstupom od ulice garáž. Podkrovie - 2x izba, galéria, kúpeľňa spolu s WC.
Rodinný dom je navrhnutý ako nepodpivničený s 1.NP a podkrovím, založený je na betónových základových pásoch s vodorovnou hydroizoláciou proti zemnej vlhkosti. Obvodové steny murované hr. 450mm, vnútorné nosné steny a priečky rovnako murované z tehál. Stropná konštrukcia nad 1.NP železobetónová doska s rovným podhľadom, strop v podkroví drevený trámový s rovným sadrokartónovým podhľadom, krov manzardový. Zastrešenie objektu valbovou strechou s vikiermi s betónovou krytinou zn. Bramac, klampiarske konštrukcie strechy z poplastovaného plechu, ostatné konštrukcie z medeného plechu. Povrchová úprava obvodového plášťa sú omietky na báze umelých látok so zatepľovacím systémom hr. 100mm. Schodisko vedúce do podkrovia železobetónové z povrchom z tvrdého dreva. Vstupné dvere, okná z tvrdého dreva s izolačným dvoj sklom a vnútornými žalúziami, interiérové dvere plné presklené osadené v drevených zárubniach. Podlahy v obytných miestnostiach, kuchyni a galérii v podkroví veľkoplošné laminátové v ostatných častiach domu, podlaha z keramickej dlažby. Povrchová úprava stien vápenno cementové omietky s náterom. Podlaha v garáži cementový poter s opatrený náterom, od ulice osadená elektricky ovládateľná rolovacia brána. Vykurovanie je ústredné teplovodné s osadenými oceľovými panelovými radiátormi na oboch podlažiach. Zdrojom vykurovania je aj krb s uzavretým ohniskom, umiestnený v obývacej miestnosti na prízemí s rozvodmi teplého vzduchu do podkrovia. Rozvody elektroinštalácie na prízemí svetelná a motorická v podkroví svetelná, elektrický rozvádzač je s automatickým istením osadeným na prízemí, rozvody televízie, internetu. Objekt je vybavený zabezpečovacím zariadením a požiarnym hlásičom. Rozvod vody z plastového potrubia, inštalácia plynu je na prízemí, kanalizácia z plastového potrubia. Ohrev teplej vody je zabezpečený zásobníkovým ohrievačom prepojeným s kotlom ústredného kúrenia zn. Buderus a solárnymi kolektormi umiestnenými na streche rodinného domu. Z jednej izby a galérie v podkroví výstup na balkóny, na prízemí z obývacej miestnosti výstup do záhrady s terasou.
Vybavenie kuchyne: nachádza sa tu kuchynská linka v rozv. dl. 6,60bm, so zabudovanými spotrebičmi,
drez s pákovou batériou, plynový sporák, zabudovaná elektrická rúra, umývačka riadu, nerezový odsávač pár, chladnička s mrazničkou, nad kuchynskou doskou keramický obklad, podlaha veľkoplošná
laminátová.
Vybavenie kúpeľne spolu s WC (1.NP): sprchový kút, umývadlo, pákové batérie, závesný splachovací
záchod so zabudovanou nádržkou, rebríkový radiátor, obklad stien do výšky 2,40m, keramická podlaha,
rebríkový radiátor.
Vybavenie kúpeľne spolu s WC (podkrovie): rohová vaňa obložená keramickým obkladom, umývadlo,
pákové batérie, splachovací záchod s nádržkou, rebríkový radiátor, obklad stien do výšky 2,40m, podlaha z keramickej dlažby, rebríkový radiátor.
Vek stavby a opotrebenie: Stavba bola daná do užívania v roku 2006, podľa predloženého Kolaudačného rozhodnutia. Vek domu k roku ohodnotenia je preto 2020-2006=14 rokov, predpokladaná životnosť domu je základná 100 rokov. Údržba prvkov krátkodobej životnosti je zabezpečovaná. Prvky dlhodobej životnosti nevykazujú vonkajšie znaky porúch na základoch, obvodovom murive, schodisku, stropoch a zastrešení.
Analýza polohy nehnuteľností: Kostolište je obec na Slovensku v okrese Malacky s počtom do 1500 obyvateľov. Nachádza sa v strede Záhorskej nížiny. Rodinný dom je umiestnený v zastavanej časti Kostolište na Hlavnej ceste smer Gajary. Je len 40km vzdialené od hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, 3km od okresného mesta Malacky prepojená cyklotrasou a odkiaľ je dobrá dostupnosť na diaľnicu D2 Bratislava - Kúty - Praha. Bezproblémové autobusové spojenie do okolitých miest a obcí. Vo vzdialenosti 4km sa nachádzajú Jakubovské rybníky. Občianska a technická vybavenosť dostačujúca, na úrovni malej obce, predajne potravín, pohostinstvá, obecný úrad, kultúrny dom, športové ihriská, knižnica, pošta, materská škola.

zobraziť viac
Umiestnenie nehnuteľnosti:

DRAŽBA

Termín dražby: 31.5.2021 12:00
Miesto dražby: Nemecký Kultúrny dom Veľká spoločenská sála, Barónka 3, 831 06 Bratislava- Rača
Obhliadka 1: 12.5.2021 11:30
Obhliadka 2: 26.5.2021 10:30
Najnižšie podanie: 210 000 
Dražobná zábezpeka: 25 000 
Variabilný symbol: 8120
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0051 7245 4909
Dokumenty na stiahnutie: List vlastníctva
Znalecký posudok
Oznámenie

KONTAKTY

Kontaktná osoba: Schmidt Jozef
Telefón: 0903 404 713
E-mail: schmidt@heypay.sk

MÁM ZÁUJEM


    PRIPOMÍNAJTE MI

    Chcete byť upozornení deň vopred o konaní obhliadky, alebo samotnej dražby? Nechajte nám email a upozorníme vás. Nebojte sa, nebudeme vás spamovať.

    Prihlásiť/Registrovať sa