Rodinný dom Šarišský Štiavnik

Prešovský kraj, okres Svidník, mesto Šarišský Štiavnik

Nehnuteľnosť

Navrhovateľ dražby: Všeobecná úverová banka, a.s.
Dražobník: HeyPay s.r.o.
Naša značka: HP086/20
Znalecká hodnota: 87 600 
Popis: Dražba - Rodinný dom súpisné č. 73 v obci Šarišský Štiavnik. K domu prislúcha pozemok parcelné č. 193 o výmere 585 m2.
Vzhľadom na skutočnosť, že hodnotené nehnuteľnosti neboli sprístupnené, ohodnotenie predmetu dražby bolo vykonané v zmysle § 12 ods.3 zákona č.527/2002 o dobrovoľných dražbách, v znení neskorších predpisov ("ohodnotenie možno vykonať z dostupných údajov, ktoré má dražobník k dispozícii"). Z dôvodu neumožnenia vykonania obhliadky nie je možné určiť presné technické ani dispozičné riešenie ohodnocovaných nehnuteľností, rovnako ani ich užívaciu schopnosť.
Rodinný dom sa nachádza v mierne svahovitom pozemku v intraviláne obce Šarišský Štiavnik, v zastavanej časti samostatne stojacích rodinných domov pri miestnej komunikácií v okrajovej časti obce v tichej lokalite - slepá ulica. Na základe Potvrdenia o veku stavby vydaného obecným úradom Šarišský Štiavnik zo dňa 14 .9. 2006 bol začiatok užívania RD v roku 2002. Nehnuteľnosť je napojená na verejný rozvod ELI, verejnú kanalizáciu a verejný rozvod zemného plynu. Vodovod napojený zo studne.
Dispozičné riešenie jednotlivých podlaží predpokladám v súlade s pôdorysmi jednotlivých podlaží (1.NP, podkrovie 1 a podkrovný pôdny neobývaný priestor)
V 1.NP sa nachádzajú tieto miestnosti: kotolňa v zadnej časti RD, práčovňa, kuchyňa, 2 x izba, kúpeľňa, WC, predsieň, zádverie, garáž a schodisko do podkrovia.
V 2.NP RD sú umiestnené nasledovné miestnosti: 5 x izba, kúpeľňa so sprchovacím kútom, WC, chodba, loggia a schodisko do podkrovia.
Základy RD sú betónové s izoláciou proti vode. Murivo nadzemných podlaží (1.NP a podkrovie) z pórbetónových tvárnic hr. 40-50 cm z vonkajšej strany s povrchovou úpravou fasády z minerálnej omietky na zateplení polystyrénom hr. 70mm. Priečky v RD sú vybudované z pálených tehál. Stropy nad 1. a 2. NP sú žb. monolitické s rovným podhľadom, strop nad podkrovím drevený trámový s viditeľnými trámami. Vnútorné povrchové úpravy /omietky/ štukové. Rozvod studenej vody v RD je riešený zo spoločnej studne rozvodom z oceľového potrubia. ELI v 1.NP je riešená rozvodmi 220 a 380 V, v 2.NP RD rozvody ELI 220 V. Strecha RD je sedlová s krytinou z hliníkového plechu zn. RANILLA s klampiarskymi konštrukciami z medeného plechu žľaby, zvody, záveterné lišty. Parapety z medeného plechu. Na základe obhliadky z verejného priestranstva všetky výplne otvorov (okná a dvere) boli podľa zistenia znalcom pôvodné drevené zdvojené s dvojitým zasklením doplnené vnútornými hliníkovými žalúziami. Interiérové dvere v RD plné a presklené rámové s výplňou z mäkkého dreva. Podlahy obytných miestnosti v RD prevažne veľkoplošné plávajúce. Podlahy príslušenstva v 1 a 2. NP keramické dlažby. Vykurovanie v RD ústredné s panelovými oceľovými radiátormi s plynovým kotlom ÚVK, kotlom na tuhé palivo a zásobníkovým el. ohrievačom TÚV v kombinácií s kotlom ÚVK umiestnenými v kotolni v 1.NP RD. Schody medzi jednotlivými podlažiami RD monolitické železobetónové s povrchom z tvrdého dreva.

zobraziť viac

DRAŽBA

Najnižšie podanie: 65 700 
Variabilný symbol: 8620
Dokumenty na stiahnutie: List vlastníctva
Znalecký posudok

KONTAKTY

Kontaktná osoba: Schmidt Jozef
Telefón: 0903 404 713
E-mail: schmidt@heypay.sk

MÁM ZÁUJEM

    PRIPOMÍNAJTE MI

    Chcete byť upozornení deň vopred o konaní obhliadky, alebo samotnej dražby? Nechajte nám email a upozorníme vás. Nebojte sa, nebudeme vás spamovať.

    Prihlásiť/Registrovať sa