Rekreačný objekt Štrba

Prešovský kraj, okres Poprad, mesto Štrba

Nehnuteľnosť

Cena: 5 500 000 
Popis:

Ponúkame na predaj Rekreačné zariadenie - Bytový dom STAVBÁR, výbornú investičnú príležitosť, v obci Tatranská Štrba, spolu s pozemkami o celkovej výmere 12 565 m2, pri ktorých je možnosť ich rozdelenia a následnej zástavby. Pred chatou sa nachádza parkovisko pre 50 vozidiel, ktoré je možné zastavať - v prípade záujmu má vlastník nehnuteľnosti pripravený projekt ktorý je súčasťou predaja.

Objekt je napojený na všetky inžinierske siete s priamym prístupom z hlavnej cesty. Lokalita poskytuje výborné turistické a lyžiarske možnosti ako východiskový bod pre príjemné prechádzky aj náročné horské túry a lyžovačky. Štrbské Pleso je dostupné autom do 15 minút alebo zubačkou, ktorej zastávka sa nachádza iba 5 minút peši od chaty. V blízkosti chaty je v r. 2024 pripravovaná výstavba 27 jamkového golfového ihriska.

Objekt je členený na:
- Bytové priestory - 53 bytov s výmerou 45 až 186 m2, ktoré môžu slúžiť na trvalé bývanie
- Nebytové priestory - reštauračnú časť s denným barom, wellness, fitnes, garáže a pre každý byt sklad v suteréne, garáže na 1NP
- Podľa stavebného povolenia 1671/374/2008 je možné realizovať objekt SO02 hromadné garáže pre 22 áut mimo budovy.
Na objekte bola v období rokov 2009 - 2010 realizovaná rekonštrukcia v rozsahu:
- Zateplenie objektu 90%
- Výmena výplňových otvorov na 90%
- Výmena inštalácií, nové povrchové úpravy, zmeny dispozície bez zásahu do nosných konštrukcii
- Výmena krytiny na Titanzinok

Konštrukčný systém objektu je z liateho betónu formou tunelového debnenia založený na pilótach. Stavebnými úpravami sa dosiahol stav 90% bytov úrovne holo bytov.

Výmera bytov v počte 53 zapísaných v katastri nehnuteľnosti je 3 525,45 m2 podlahovej plochy. Okrem dvanástich sú ostatné po rekonštrukcii ako holo byty. V objekte sa nachádza aj samostatný byt správcu. V prvom podzemnom podlaží sú pre každý byt zrealizované sklady o výmere cca 3,5 m2 a garáže pre 13 státi. Zostatková podlahová plocha objektu zahŕňa priestory pre reštauráciu a bar, wellness a fitnes so zázemím a ostatné obslužné priestory (kotolňa, vstupná hala, chodby, lyžiareň, výťah), ktoré je nutné zrekonštruovať. Stavba je v súlade s platným územným plánom.

zobraziť viac

KONTAKTY

Kontaktná osoba: Schmidt Jozef
Telefón: 0903 404 713
E-mail: schmidt@heypay.sk

MÁM ZÁUJEM

    PRIPOMÍNAJTE MI

    Chcete byť upozornení deň vopred o konaní obhliadky, alebo samotnej dražby? Nechajte nám email a upozorníme vás. Nebojte sa, nebudeme vás spamovať.

    Prihlásiť/Registrovať sa