Byt Svätý Jur

Bratislavský kraj, okres Pezinok, mesto Svätý Jur

Nehnuteľnosť

Navrhovateľ dražby: Slovenská sporiteľňa, a.s.
Dražobník: HeyPay s.r.o.
Naša značka: HP036/23
Znalecká hodnota: 122 000 
Popis: Dražba - Dvojizbový byt č. 13, na prízemí, vo vchode 17, na ulici Pannónska v meste Svätý Jur. Vypočítaná podlahová plocha je 46,71 m2.
Vzhľadom na skutočnosť, že hodnotené nehnuteľnosti neboli sprístupnené, ohodnotenie predmetu dražby bolo vykonané v zmysle § 12 ods.3 zákona č.527/2002 o dobrovoľných dražbách, v znení neskorších predpisov ("ohodnotenie možno vykonať z dostupných údajov, ktoré má dražobník k dispozícii"). Z dôvodu neumožnenia vykonania obhliadky nie je možné určiť presné technické ani dispozičné riešenie ohodnocovaných nehnuteľností, rovnako ani ich užívaciu schopnosť.
Byt sa nachádza na 1.NP bytového domu v jeho stredovej sekcii a je priamo prístupný zo vstupnej chodby. Orientácia miestností v byte: obývacia izba s terasou je na juhozápad, izba - spálňa a kúpeľňa sú na severovýchod. Byt č.13 pozostáva z 2 obytných miestností a príslušenstva. Príslušenstvom bytu je: vstupný priestor, kuchynský priestor, kúpeľňa + WC, šatník. Situačne byt tvoria: predsieň so vstavanou skriňou v tvare písmena „L" je komunikačným centrom v byte s prístupom do obývacej izby s kuchynskou linkou a výstupom na terasu na pozemku p.č.5090/248 a do izby (spálne) so šatníkom a kúpeľne s záchodom. Vchodové dvere sú bezpečnostné, protipožiarne zn. Sherlock, v byte je zavedený elektrický vrátnik. Exteriérové výplne otvorov sú plastové s izolačným dvoj sklom vrátane interiérových žalúzii a sieťok proti hmyzu. Omietky stien a stropov sú vápenné, hladké, v obývacej izbe s tapetami. Podlaha je v byte je laminátová plávajúca (izby, šatník) resp. keramická dlažba (kúpeľňa s WC, predsieň). Interiérové dvere sú laminátové s fóliou, osadené do obložkových zárubní s výnimkou posuvných dverí do šatníka. Vykurovanie bytu je ústredné z plynovej kotolne nachádzajúcej sa v dome. V byte sú osadené panelové dvojradové vykurovacie telesá, v kúpeľni s WC je vykurovací rebrík, s termostatickými hlavicami. Merače spotreby tepla je osadený sú v skrinke na spoločnej chodbe. V kúpeľni s WC je keramický obklad stien v=2,1m. V kúpeľni s WC sú zariaďovacie predmety: plastová vaňa so zástenou, zavesené keramické umývadlo, vodovodné pákové batérie, závesný keramický záchod Geberit. V inštalačnom jadre sa nachádzajú merače spotreby TV a SV. Kuchynská linka drevotriesková s fóliou a zabudovanými spotrebičmi: chladnička s mrazničkou, umývačka riadu, elektrická rúra a varná doska, kameninový drez s odkladacou plochou a vodovodnou pákovou batériou. Digestor je komínový, nerezový. Medzi dolnými a hornými skrinkami kuchynskej linky je sklenený obklad stien. Elektrické poistky sú v plastovej skrinke nad vstupnými dverami. Elektrické hodiny sú umiestnené v spoločnej miestnosti s prístupom z ulice. Plyn v bytoch nie je zavedený, len do plynovej kotolni. V predsieni je vstavaná skriňa s posuvnými dvierkami. V šatníku je regálový úložný priestor na mieru.
Bytový dom sa nachádza v radovej zástavbe v tichej časti Pannónskej ulice, novej výstavby známej ako Jurský park - Kačačnice. Výstavba lokality sa začala v roku 2006, začatie užívania bytového domu súp.č. 1720 bolo v roku 2010. Vzdialenosť do centra Sv. Jura je 1 km, Pezinka 2 km. Dobrá dostupnosť do hlavného mesta je zabezpečená aj železničnými a autobusovými spojmi. Bytový dom je obdĺžnikového tvaru, štvorpodlažný s obytným podkrovím bez podpivničenia a dvoma vstupnými vchodmi zo S-V strany. V bytovom dome sa nachádza 32 b.j. Ide o murovanú konštrukciu z tehál zn. Porotherm hr. 300mm s dodatočným zatepľovacím systémom a fasádnou omietkou na báze umelých látok, založený na základových betónových konštrukciách s vodorovnou izoláciou, strecha sedlová s vikiermi s betónovou krytinou, úplné klampiarske konštrukcie a bleskozvod, plastové okná. Stropy - vodorovné konštrukcie a schodisko sú železobetónové, povrchová úprava spoločných priestorov a schodísk je z keramickej dlažby, vnútorné omietky vápenno cementové hladké. V každom vchode je osadený presklený osobný výťah. Vstupné dvere do bytového domu sú hliníkové a presklené, otváranie na elektrický vrátnik. Dom je napojený na všetky inžinierske siete. Elektroinštalácia je svetelná aj motorická, každý bytový dom má svoje vlastné kúrenie v podkroví bytového domu. Bytový dom je vo veľmi dobrom udržiavanom stave s pravidelnou údržbou.
V zmysle zákona č. 182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, v znení neskorších právnych predpisov:
spoločnými časťami domu sú: časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie,
spoločnými zariadeniami domu sú:  zariadenia, ktoré sú určené na spoločné užívanie a slúžia výlučne tomuto domu, a to aj v prípade, ak sú umiestnené mimo domu. Takýmito zariadeniami sú najmä výťahy, práčovne a kotolne vrátane technologického zariadenia, sušiarne, kočíkarne, spoločné televízne antény, bleskozvody, komíny, vodovodné, teplonosné, kanalizačné, elektrické, telefónne a plynové prípojky.

zobraziť viac

DRAŽBA

Najnižšie podanie: 91 500 
Variabilný symbol: 3623
Číslo účtu: SK68 0900 0000 0051 7245 4909
Dokumenty na stiahnutie: List vlastníctva
Znalecký posudok

KONTAKTY

Kontaktná osoba: Schmidt Jozef
Telefón: 0903 404 713
E-mail: schmidt@heypay.sk

MÁM ZÁUJEM

    PRIPOMÍNAJTE MI

    Chcete byť upozornení deň vopred o konaní obhliadky, alebo samotnej dražby? Nechajte nám email a upozorníme vás. Nebojte sa, nebudeme vás spamovať.

    Prihlásiť/Registrovať sa